Online Bilet Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Onur Turizm Web Sitesi Hizmet Şekli

Onur Turizm Web Sitesi, anlaşmalı olduğumuz havayollarının en uygun fiyatlı uçuşlarını sorgulama esnasında bulup sizlere sunmaktadır. Bu noktadan sonra rezervasyon yapabilir, biletinizi 3D Secure sistemi ile güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Sistemimiz direk olarak Havayollarından güncel olan uçuşları ve fiyatları alarak sizler için en ekonomik uçuşu bulmanızda yardımcı olur.Tüm uçuşlarınız Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, IATA üyesi ulusal havayolu şirketlerinin tarifeli uçuşları ve içhat havayollarının tarifeli seferleridir. Web sitemizde bulamadığınız uçuşlar ve Havayolları için lütfen bizleri arayınız. Çağrı merkezimiz sizlere uçuşunuzu ayarlamada yardımcı olacaktır.

0212 233 38 00 (Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00)

Uçuş Arama

Gideceğiniz şehre hangi uçakların olduğunu, bunların gün ve saatlerini ve bu uçaklarda yer olup olmadığını, hiç bir satın alma taahhütüne girmeden öğrenebilirsiniz. Arama alanına gitmek istediğiniz şehri girerek veya "Uçuş Ara" butonunu tıkladığınızda sitemiz sizi yönlendirerek bir kaç adımda o şehre hangi havayollarının uçuşların olduğunu, saatlerini, fiyatlarını ve yer olup olmadığını gösterecektir. Şayet bu listede size uygun bir uçuş bulursanız rezervasyon aşamasına geçebilirsiniz. Rezervasyon sonucunda size detaylı güzergah ve fiyat bilgisi verilecektir. Bu aşamada isterseniz biletinizi satın alır, istemezseniz ön rezervasyon yapıp sistemin size vermiş olduğu opsiyon süresine kadar karar verebilirsiniz. Satın alınmayan ön rezervasyonlar otomatik olarak iptal edilecektir. Önemli not: Ön rezervasyon yapıldığında opsiyon süreniz sabit kalmak şartı ile havayolu rezervasyona ek ücret ekleme (vergi veya ek hizmet bedeli gibi) hakkını saklı tutar.

Nelere Dikkat Etmeliyim

Rezervasyon yaparken veya bilet satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu mükerrer olmamasıdır.Örnek olarak; daha önce havayolundan veya başka bir acenteden yapılmış olan ön rezervasyon veya satın alınmış bilet varsa ve aynı detaylarda onurturizm.info sitesinden işlem yaptığınızda Havayolları yapılmış olan işlemi mükerrer sayacak ve rezervasyon veya bileti iptal edecektir. Bundan dolayı işlem yaparken başka bir yerden işlem yapmadığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Elektronik Bilet (E-Ticket) Nedir?

Kağıt bilet kullanımını ortadan kaldıran biletleme sistemidir. Tüm bilet bilgileri elektronik olarak sistemde saklanır ve satış anında size tüm bilgileri içeren bir "seyahat belgesi" verilir. Rezervasyon ve ödeme, kağıt bilette olduğu gibi devam eder ve size verilen seyahat belgesi olsun ya da olmasın, check-in kontuarında uluslar arası uçuşlarda Pasaport ile, yurtiçi uçuşlarda ise Nüfus cüzdanı veya Pasaport ile birlikte check-in yaptırabilirsiniz. Elektronik biletin(e-ticket) kaybolma, çalınma ve unutulma riski yoktur. Rezervasyondan boarding ve uçuş aşamasına kadar tüm bilet işlemlerinin daha pratik, hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

Elektronik Bilet Olmadan Uçulabilir mi?

Satış anında size verilen "seyahat belgesi" rezervasyon ve uçuşla ilgili tüm gerekli bilgileri konfirme eden bir belgedir, bu nedenle bu belge olmadan da havalimanında direk check-in kontuarına gidip uçuş yapabilirsiniz. E-Ticketinizi kaybederseniz, bizden tekrar gönderilmesini talep edebilirsiniz. Bu durumda çağrı merkezimizi aramanız yeterli olacaktır.

0212 233 38 00 (Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00)

E-Ticket Ödeme Şekli

Web sitemizden, elektronik Bilet (e-ticket) düzenlenmesine uygun uçuşlar için biletinizin ücretini web sitemiz aracılığıyla 3D Secure Sistemi ile kredi kartınızla veya Havale-EFT yoluyla ödeyebilirsiniz.Havale ve EFT yoluyla yapılan ödemelerde Elektronik Bilet düzenlenip tarafınıza E-mail ile yollanacaktır. Havale bilgileri için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

0212 233 38 00 (Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00)

İptal,İade ve Değişiklik

Web sitemizden aldığınız elektronik biletin iptal ,iade ve değişiklik işlemleri için lütfen çağrı merkezimizle irtibata geçiniz.

0212 233 38 00 (Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00)

444 08 30 (Pazar Günleri)

Hizmet Bedeli

Hizmet bedeli, Türkiye'deki Havayolları ve Seyahat Acentelerinin 01/04/2007 itibariyle yasa ile beraber uygulanmaya başlanılan ve her bilet başına tahsil edilen bir bedeldir. Biletin İptal veya iadesi durumunda hizmet bedeli iade edilmemektedir.
Onur Turizm